Dítě

13. července 2010 v 13:36 | Beltrix |  Jednorázovky
DÍTĚ

"Tak a ještě jednou pořádně zatlačte ........... a je tu první děťátko a holčička," ozval se mužský hlas směřující k černovlasé ženě.
"Vydýchejte se a zatlačte a ještě .......... výborně na světě je i druhá holčička," žena si úlevně oddechla a na chvilku zavřela oči. Ovšem klidu jí po náročném porodu nebylo dopřáno, protože v tu chvíli dostala do náručí jednu z holčiček a po chvilce i druhou. Obě byly již osušené a zabalené do bílých zavinovaček. 

Nemohla tomu uvěřit. Prostě nemohla. Konečně drží v náruči vytoužené dítě - vlastně dvě. K úplnému štěstí jí chyběl jen někdo, kdo by jí měl rád - vlastně, teď už je. Byl to zvláštní pocit, že většinu ostatních žen obejme manžel nebo přítel chvíli po porodu, ale ona se toho nedočká. Nikdy.

Na dlouhé přemýšlení nebyl čas, protože se obě dvojčátka začala hlásit o jídlo.

Po asi čtvrthodině si matka začala obě holčičky prohlížet - černě vlásky měly obě a i jinak si byly podobné téměř nerozlišné - získaly obě něco z rodičů, ale oči, ty byly rozdílné. Jedna, ta menší, měla krásné tmavě modré oči po matce a druhá smaragdově zelené, neméně hezké, po otci .

Po dlouhé době se cítila opět šťastná, přestože ztratila muže, kterého milovala.  
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama