Červenec 2011

12. kapitola Léta plynou...

10. července 2011 v 20:58 | Beltrix |  Lilly Andrea Potterová
Pomalu se blíží konec mého posledního školního roku. V prváku se mi to zdálo nedostižné a teď mám před sebou jen poslední zkoušku OVCE. Zároveň mám už i podanou přihlášku na univerzitu ve Skotsku. Zabývá se kouzelnými tvory a bytostmi. To se stalo mým snem po tom, co jsem pochopila, že bystrozorů je v naší rodině už dost a přestože jsem byla výjimečná po poražení Manuguárů, tak jsem věděla, že v bystrozorství se neproslavím, vždycky tu bude teta Trix, máma s tátou a další a já chci být výjimečná.
Událo se taky docela dost změn v naší rodině. Bella se Siriusem se odstěhovali do svého sídla ve Francii. Kirsty úspěšně dostudovala a nyní si užívá kromě Sindy ještě dalších dvou dětí. Děda letos odchází do důchodu, je po infarktu, a tak se nesmí rozčilovat, což se studenty a jeho povahou fakt nejde. Bábinka je na tom se zdravím dobře, ale i tak už skončila na ministerstvu a věnuje se vnoučatům. Teta Gail konečně čeká třetí miminko, je z toho nadšená a Clarissa s Corny taky. Dora s Remusem si užívajího prvního vnoučka, kterým je poctil Devon. Betty se rozvedla s Lennym, se kterým má dvě děti a vzápětí ho klofla Sofi, která si s ním taky pořídila dvě děti. Lucius s Narcissou se definitivně odstěhovali do Porto Bella a s námi se stýkají jen sporadicky. Draco s Helenou žijí odděleně, Emily se ukázala jako parádní záškodník a tak je rozeštvává jak může a Janett je z toho dost špatná. Beja se dočkala druhé holčičky. Julii se napodruhé svatba zdařila a momentálně je v šestém měsíci těhotenství. U Báry s Arčou se nic podstatného nezměnilo. Johanka je potřetí rozvedená a hledá dalšího potenciálního otce pro Agušku. No a Sabrina má mrňavou ségru Stellu, je fakt roztomilá.
A ta "nejlepší" zpráva nakonec: Naši se spolu dost hádají, mám strach, co bude. Já jsem velká a Jamie koneckonců taky, ale co Amy a Mel?

Zvolna se procházím po hradě, který byl sedm let mým domovem. A i když nade vše miluju svojí rodinu, tak teprve tady jsem začala pořádně žít. Ať už se jedná o můj bouřlivý první ročník během něhož jsem dokázala porazit sektu Nových smrtijedů a Manuguáry, nebo druhák, během něhož jsem objevila své schopnosti - čtení myšlenek, věštecké sny, zmrazování času a pak taky nadání na bojové umění. S jejich zvládnutím mi pomáhaly hlavně sestry Halliwellovy, které mají podobné schopnosti. Jediné, co se mi vybaví ze třeťáku, je šílenej průšvih, když jsme s Tedem a Clar poprvé ochutnali alkohol. Naši na to samozřejmě přišli a byl to pěkný tanec!
Ve čtvrťáku jsem dokončila výcvik s Elyon a od té doby jsem ji viděla jen párkrát.
Paťák byl celý o učení, protože nás čekaly NKÚ, které dopadly nad očekávání dobře (z mého pohledu, naši až tak nadšení nebyli...)
A v šesťáku začala ta pravá jízda! Poznala jsem dost pěknejch kluků, skamarádila se s alkoholem a vyzkoušela cigarety. Tohle se naši naštěstí nikdy nedozvěděli, jinak bych asi byla o hlavičku kratší.
A teď končí sedmák a mně je smutno. Všechny tyhle zážitky se mi vryly do paměti a já vím, že už se nikdy nebudou opakovat. Končí to nejšťastnější a nejsvobodnější období mého života. A já se vrhám do nového!