3. Kapitola

7. října 2011 v 17:38 | Beltrix |  Naděje zakladatelů Bradavic
Harry se ráno probudil, a chvíli si nemohl uvědomit, kde vlastně je. Pak se mu v hlavě objevily útržky minulého dne.
´Takže abych si to zopakoval - Belatrix Lestrangeová je moje teta, má mě ráda a budu se s ní muset spojit. Velmi slibný začátek dne,´pomyslel si Harry ironicky. Rozhodl se vstát, roztáhl závěsy okolo postele a vzal si brýle z nočního stolku, pak se rozhlédl po pokoji, který byl celý obložen světlým dřevem. Pokoj byl sice menší, ale velice, velice útulný. Stála tu velká šatní skříň z tmavšího dřeva, než jakým byl pokoj obložen, také tu byl psací stůl, na něm inkoust, brk a pergamen. Dále tam byla postel s nebesy, laděná v nebelvírských barvách. Jinak tu byly dveře do koupelny z tmavě hnědého dřeva a dveře ven z pokoje, který se schovával za chrličem. Ano, ten pokoj byl to samé místo, které používal Brumbál, později McGonagallová jako ředitelnu. Harry se podíval na budík a zjistil, že je půl osmé. Rozhodl se jít na snídani. Rychle vykonal ranní hygienu a chtěl se obléknout. Jenže nikde neviděl svoje oblečení, které si včera dával na židli. Pak ho napadlo podívat se do skříně a opravdu. Našel tam tmavomodrý až černý hábit jako ušitý právě na něj.
Sešel do Velké síně, kde byla zatím jen Rowena. To se Harrymu hodilo, protože si s ní chtěl promluvit.
"Dobré ráno, Harry, jak jsi se vyspal?" začala rozhovor Rowena, očividně s dobrou náladou.
"Skvěle jsem se vyspal a neměl jsem skoro žádné noční můry, což je zvláštní, protože se mi každou noc od začátku prázdnin zdálo o smrti Siriuse nebo Brumbála," dodal se smutkem v hlase. "A mimochodem, říkali jste včera něco o tom, že Sirius není mrtvý?"
"Ano Harry, ale o tom ti víc povíme až později. Teď musíme počkat na tu bandu lenochů, kteří si ještě vyspávaj," pousmála se. "A Harry? Tvůj výcvik tady bude trvat dva týdny, možná více, podle toho, jak pilný budeš student," spiklenecky na něj mrkla. "Připrav se na to, že tě tví přátelé budou postrádat," dořekla a snídani dojedli už mlčky.

(MEZITÍM V ŘÁDU)
"Harry se ztratil!" vrazil do místnosti Artur Weasley s neradostnou zprávou, "už od včerejška ho nikdo neviděl." Dobrých zpráv valem ubývalo.
"COŽE?! To není možný, vždyť jsem tam celel včerejšek i v noci hlídal a nikdo ven nevyšel krom těch jeho potrhlejch příbuznejch!" zařval na celou místnost Moody.
"Alastore klid!" mírnil ho třesoucím se hlasem Remus, "neviděl jsi něco podezřelého? Máš přece své čarodějné oko, tak si přece musel vidět, co se stalo!" vyptával se Moodyho. Byla to pro něj opravdu nejhorší zpráva, po smrti jeho kamaráda Siriuse Blacka a bradavického ředitele Abuse Brumbála.
"Nic jsem neviděl, ten dům je chráněn tolika kouzly, že přes ně nejde vidět," bránil se starý bystrozor.
"Takže všichni musíme hledat Harryho, je to naše jediná naděje, teď když je válka a nemáme Brumbála," povzdychl si. Moudrý a laskavý ředitel mu chyběl. "Ale Hermioně, Ginny ani Ronovi nic neříkejte," dával rozkazy. Všichni se rozeběhli hledat jejich jedinou spásu - Harryho Pottera.

(ZPÁTKY V BRADAVICÍCH S HARRYM)

"Takže, Harry. Nejdřív zkusíme kouzlení bez hůlky, ano?" zeptal se chlapce Godrik. "Z neúspěchů si nic nedělej, protože pokud by se ti to podařilo na poprvé, tak by to byl rekord."
"Začneme. Schovej si hůlku a mysli na kouzlo, třeba Expecto Patronum," začal navigovat Salazar.
Harry si hůlku schoval a myslel na Ginny, jako na nejšťastnější vzpomínku a nechal, aby ho celá pohltila a soustředil se na kouzlo. Vykřikl: "Expecto Patronum".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Actual-fashion (En) Actual-fashion (En) | Web | 26. listopadu 2011 v 15:00 | Reagovat

Harryho Pottera jsem viděla tak tři díly, takže mě to moc nebere..

2 Andy Monde® Andy Monde® | Web | 26. listopadu 2011 v 15:00 | Reagovat

páni o je skvělý=) máš talent moc lidí se stímhle talentem nenajde ale ty hovážně máš=)

3 Beltrix Beltrix | Web | 26. listopadu 2011 v 15:03 | Reagovat

[1]: Já viděla všechny :-D

4 Beltrix Beltrix | Web | 26. listopadu 2011 v 15:03 | Reagovat

[2]: Děkuju ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama