1. povídka z Azkabanu

2. ledna 2013 v 21:14 | Beltrix |  Povídky ze světa kouzel
"Čau Bello, jak se tady pořád máš?" pozdravil svou tetu Draco Malfoy.
"Jak by se tady člověk mohl mít? Tady v Azkabanu? Když tady pořád chodí mozkomorové a bystrozorové, každý den, hrůza," odpověděla napůl naštvaně a napůl s úsměvem Lestrangeová.
"Jo, jenže tě tady pořád neprudí svatej Potter, nelepí se na tebe kráva Parkinsonová a neotravujou tě učitelé s nesmyslnými úkoly."
"Vážně? Neboj se, jakmile se odtud dostanu - což nebude dlouho trvat - tak se o Pottříčka postarám, nejdřív ale o černou ovci - bratránka Siriuska. Blackové mají vždycky přednost," zašklebila se Smrtijedka.
Ač to tak na první (no dobře ani na druhý a třetí) pohled nevypadá i smrtijedka Lestrangeová má srdce a má dokonce i dvě dcery: Abigail je 17, Báře 15 let. Také má syna, dvojča Abigail. S matkou se moc nevídají, a aby toho nebylo málo jejich otcem je bystrozor. Zdá se vám neuvěřitelné, že smrtijedka a bystrozor mají spolu tři děti? Tomu se říká ironie osudu.
Lex s Bellatrix se seznámili už v Bradavicích, začali spolu chodit, jenže Lex si vymyslel pro Belu zkoušku žárlivosti. Líbal se s Alexandrou De Noble, právě když tudy procházeli Bella s bratrancem Siriusem, mimochodem klukem Alexandry. Lestrangeová, tehdy ještě Blacková, pouze utrousila poznámku, že je to místečko zamilovaných, čímž Lexovi vyrazila dech. Myslel si, že bude vše v pořádku, ale to se spletl. Bellatrix, jakožto správná Blacková si ho pak přestala úplně všímat - konec bradavického románku.
Po pár letech se k sobě zase nakrátko vrátili (v té době jim bylo 23 let), a tak se narodila Abigail a Matthew. Další dítě neplánovali, ale poštěstilo se jim - na cestě je Bára. Lex s Bellatrix se měli brát, jenže den před svatbou ženich zbaběle utekl, Bellatrix přestala věřit v dobro a dala se ke smrtijedům. Lextera ale nikdy úplně nepřestala milovat ani on jí. Ovšem díky tomu, že on se dal k bystrozorům a ona se provdala za Lestrenge, nebyla vidět žádná šance na obnovu jejich vztahu.
"Teto, vnímej!" Draco mával rukou Belatrix před očima až se Bela probrala ze zamyšlení.
"Co jsi říkal?" zeptala se Belatrix.
"Nic důležitého, ale když si vypadala tak zasněně nejsi zamilovaná? Třeba do Lextera? Nemá náhodou tady dneska noční směnu?" otázal se pobaveně a spiklenecky na ni zamrkal.
"Do mých soukromých záležitostí ti pokud vím nic není!?" řekla už trochu naštvaně, protože Draco ji takhle popichoval často.
"Konec návštěvy Malfoyi!" zařval bystrozor.
"Tak ahoj, teti," řekl Draco a tišeji dodal, "uvidíme se během týdne, teda pokud se odtud dostaneš!"
"Čau synovče, pozdravuj doma," pohodila hlavou a pak spíše pro sebe dodala, "určitě se tenhle týden ještě uvidíme, bohužel."

V ten samý den večer přecházela Bella neklidně po své cele. Rozhlížela se kolem a přemýšlela, jestli její šílený plná vyjde. Náhle se otřásla zimou, která nevěstila nic dobrého. Zarazila se uprostřed pohybu a rozhlížela se kolem. Pak se stáhla do rohu a stulila se tam do klubíčka.
Nechtěla to už vidět. Nechtěla znovu vzpomínat. Nechtěla. Opět přicházeli mozkomoři, zaplavovali svou příšernou podstatou vzduch kolem, ale ona se nemínila jim poddat, už ne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama