Rok 1951

28. července 2014 v 20:49 | Beltrix |  Kdo byla?
Prolog 1951
Seděla u stolu a dívala se na všechny ty rozjásané tváře, které vesele vířily po místnosti a dobře se bavily. Ona lhostejně upíjela džus a jemně hladila své vypouklé bříško. Miminko jí několikrát jemně koplo nožičkou a ona se usmála. Už se moc těšila až bude držet toho človíčka v náručí, naštěstí měla termín už za týden, takže se ten den blížil. Velmi se těšila, ale přesto v ní hlodal červíček pochybnosti. Co když to nebude syn? Ona sama si holčičku ve skrytu duše přála, ale podle tradice by měl být prvorozený syn!
Hodiny odbily půlnoc a ona začala pociťovat únavu. Vstala, když náhle ucítila jak jí po nohou stéká voda. Ucítila mírnou bolest. Došla k manželovi a oznámila mu, že asi rodí. Ten se s ní ihned přemístil domů a zavolal léčitele.
Po 10 hodinách bolestí vykoukla na svět tmavovlasá modrooká holčička. Ihned byla dána matce na břicho, tak neměla ani důvod k pláči, vždyť u maminky byla přeci v bezpečí.
Mladá žena si úlevně oddychla, ale pak pocítila silné obavy o osud této holčičky. Bude se její manžel hodně zlobit? Neublíží jejímu děťátku? Ani si pro sebe nestačilo odpovědět, když v tom se rozrazily dveře a dovnitř vešel mladý pán domu. Přešel k posteli a podíval se na dítě. Na okamžik zavřel oči a pak procedil skrz zuby: "Dcera!" nenávistně se podíval na manželku a odešel.
Náhle v místnosti zhasly svíce a objevila se modrá, rudá a zelená záře. Postupně se z nich zjevily tři postavy. Tři ženy. Jedna podruhé vzaly dívenku do náručí.
"Budeš velmi krásná, žádný muž ti neodolá," prohlásila první z nich.
"Budeš velmi chytrá, nikdo o tom nebude pochybovat," usmála se na holčičku druhá.
"Budeš nezkrotná jako oheň, přesto se o to mnozí pokusí," pohladila ji třetí.
Záblesk zlatého světla. Vešel Osud. Třetí sudička mu podala dítě do náručí.
"Tvůj život ovlivní jedna náhodně vyslechnutá hádka a následný neúspěch, jedno setkání a následně láska, jedno rozhodnutí a následně zatracení. Třikrát neudržíš emoce na uzdě a to se ti stane osudným."
Bílý záblesk. Osud podává dítě Lásce.
"Láska tě bude provázet celý život, malá bojovnice, ovšem nikdy nevyjde úplně na povrch."
Černý záblesk. Smrt se dívá na miminko, jež poklidně spočívá v náruči Lásky.

"Pro někoho je 47 let života málo, pro někoho hodně, pro tebe to bude akorát."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama